Конкурси


















Завершився турнір з футболу ДФЛ Пустомитівщини
Вручили відзнаки переможцям, призерам. У молодшій віковій групі 2008-09 р.н. бездоганну перемогу отримали юні, а які наполегливі) команда Чижикова, Підберізцівської ТГ https://www.facebook.com/photo/?fbid=4753957724641120&set=pcb.1518140921901903

 

*******************************************

18 листопада на базі Чижиківської ЗОШ І-ІІІ ст пройшов ІІ тур I етапу XXII Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика
        Вітаємо
Тютько Івана, учня 6 класу і бажаємо подальших перемог!






        16 листопада на базі Чижиківської ЗОШ І-ІІІ ст пройшов ІІ тур Міжнародного мовно- літературного конкурсу ім. Т. Шевченка
        Вітаємо
Левицьку Марію, ученицю 7 класу і бажаємо подальших перемог!



Цікавою традицією у Чижиківській ЗОШ І- ІІІ ст стала участь у XIV Всеукраїнській учнівській науково - практичній конференції “Еколого – валеологічна культура – вибір XXI століття”. Упродовж декількох років у листопаді юні дослідники презентують на природничому форумі у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка свої проекти.
А 10 листопада до онлайн -конференції долучилися усі здобувачі освіти 10 класу. Пугач Юліан презентував дослідницький проект про роль малих водойм у розвитку громади, який він виконав разом з Пухальським Павлом. Учні класу підтримали доповідачів, ознайомилися з роботами колег з різних регіонів України, здобули досвід у публічних виступах.
Ми щиро вдячні організаторам, гостям та учасникам конференції за цікавий нестандартний урок біології.






25 жовтня 2021 року було проведено фестиваль Підберізцівської ТГ в Чижиківській ЗОШ І-ІІІ ст. І туру двадцять другого Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю національно-патріотичної творчості «Сурми звитяги». Це щорічний фестиваль, який проводиться з метою широкої популяризації серед дітей та юнацтва найкращих зразків мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в XX столітті, вивчення пісенної спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності.
У 2021 році виповнюється 130 років з дня народження Євгена Коновальця та 30 років незалежності України. Цим подіям присвячений цьогорічний фестиваль.
Дякуємо усім учасникам за прекрасне виконання творів, артистичність і чудовий настрій.




Щиро вітаємо випускника Чижиківської ЗОШ І- ІІІ ступенів Стельмаха Богдана з почесним третім місцем у змаганнях "Стрільба" ІІ етапу Всеукраїнської дитячо- юнацької військово- патріотичної гри "Сокіл".
Зичимо нових перемог!!!






Юний дослідник, учень 9 класу Чижиківської ЗОШ І-ІІІ ст Савіцький Борис брав участь в українсько-польській конференції. Де представив науковій спільноті власну статтю під тематикою «Історія розвитку кримінального права в Україні». Виявивши рівень креативності, оригінальності мислення.
У підсумку проведено нагородження іменним сертифікатом та публікуванням у науковому збірнику.
Вітаємо нашого вихованця та бажаємо творчих злетів.


****************************************************************************************
Чижиківські дослідники на екологічному олімпі
Не згасає дух дослідництва в серцях школярів Чижиківської школи. Наші учні сміливо виступають на конкурсах найвищих рівнів… І досягають гідних успіхів.
Всеукраїнська науково – практична конференція “Еколого – валеологічна культура – вибір XXI століття” зібрала учнів Львівської, Хмельницької та Рівненської областей у Дрогобичі. Онлайн – захист – це завжди важко. Але дев’ятикласник Пухальський Павло успішно представив дослідницький проект « Бджільництво: екологічні проблеми, значення для людини».
На конкурсі дослідницьких робіт в НЕНЦ України у Києві опонентами одинадцятикласника Стельмаха Богдана були учні іменитих гімназій Харкова, Києва, Одеси… І наш дослідник виборов для Львівської області Диплом III ступеня.
Наймолодший початківець у науці Тютько Іван репрезентував свої наукові есе та фото на Міжнародному українсько - турецькому конкурсі “Ми – люди Землі”. Диплом III ступеня – несподіваний сюрприз для учня 5 класу.

Хлопці, ми вами пишаємося! Але не спочивайте на лаврах, а продовжуйте дослідницькі традиції Чижиківської школи.



***********************************************************************************

Юні дослідники Чижикова
Любов до рідного краю передбачає і любов до природи. Підтвердженням цього є робота природодослідників Чижиківської ЗОШ I-III ступенів. У складних умовах дистанційного та змішаного навчання школярі не припиняють вивчати проблеми довкілля, турбуватися про здоров’я оточуючих, займатися науково – дослідницькою роботою.
Ми радо повідомляємо про досягнення шкільних науковців. Учні 5 класу Тютько Іван і Тростянчин Максим уперше стали учасниками обласного конкурсу дослідницько – експериментальних робіт з природознавства “Юний дослідник” і вибороли III місце у номінації “Я і природа”.



Високими результатами порадували учасники обласного Форуму юних екологів Львівщини “Дотик природи”, який відбувся з нагоди 95-ти річчя юннатівського руху в Україні. Учениця 10 класу Бандура Анастасія нагороджена спеціальною Грамотою за актуальність досліджень, а одинадцятикласник Стельмах Богдан - Дипломом II ступеня.



Усі призери одержали відповідні Дипломи Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та призи.

***********************************************************************************************

У Чижиківській школі серед учнів пройшов дистанційно з використанням платформи ZOOM І етап Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика. Учасники мовного турніру змагалися за краще знання рідної мови, а також за право виходу в ІІ етап конкурсу. Бережімо та плекаймо своє рідне слово...




Квіти – очі Землі 

     “Ми не успадкували Землю у своїх батьків, ми позичили її у своїх дітей”, – слова Лі Талбота на устах юних захисників природи Чижиківської школи. Школярі ще у березні розпочали акцію “Захистимо первоцвіти”, щоб нагадати людям про бережливе ставлення до перших провісників весни. Робота захопила учнів усіх класів. 
       Ця праця продовжувалася до кінця семестру і була приурочена Міжнародному дню біорізноманіття, який відзначався 22 травня. Цьогорічне гасло акції “Наші рішення – природі” закликає творчу молодь Чижикова докласти зусилля не лише для збереження перших весняних квітів, але і розмноження їх біля школи та на квітниках садиб односельчан.
       Раді поділитися з усіма, що творчі доробки школярів успішно презентували Чижиківську ЗОШ I-III ступенів Підберізцівської ОТГ Пустомитівського району на Всеукраїнському конкурсі “Первоцвіти просять захисту”в обласному етапі. Згідно документу 

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
«ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ
ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»

Н А К А З
від 12 травня 2020 року Львів № 28-з
Про підсумки конкурсу
«Первоцвіти просять захисту»

 • учні 6 класу Білограць Наталія, Білан Марта таКудла Олена вибороли III місце у номінації “Кращий плакат, стінгазета”;
• учениця 7 класу Прус Наталія нагороджена спеціальною подякою за кращу роботу номінації “Агітаційна листівка”;
•учениця 10 класу Прус Руслана завоювала III місце у номінації “Краща творча робота”
•учень 4 класу Тютько Іван здобув I місце у номінації “Краща творча робота”.
Вітаємо переможців! До вашої уваги їх роботи…



    
Робота учениці 7класу
Чижиківської ЗОШ I-III ступенів
Підберізцівської ОТГ Пустомитівського р-ну
Прус Наталії
Керівник: вчитель біологіЇ
старший учитель Тютько Н.І.

Петрові ключі
 Село наше – Чижиків, яке купається у водах ріки Білки, ховається між двох лісів. Весною у лісі ступити ніде: анемони, білоцвіт, медунки, фіалки… Немов веселка заблукала поміж дерев. Так і зовуть квіти помилуватися їх красою. У повітрі витає запах меду. Це фіалки закликають до себе бджілок.
     Але першими на узліссі з’являються ніжні жовті квіти, зібрані у суцвіття, що нагадує в’язку ключів. Це – Первоцвіт – перші квіти нашого краю. У селі живе легенда, що Святий Петро давно загубив ключі від раю. Падаючи з висоти небес, вони розсипалися на малесенькі золоті частинка, які весною проросли першими квітами. Ці яскраві жовті квіти прикликають сонце і весну, відчиняючи браму природи.
     Жителі Чижикова шанують первоцвіт, не зривають і не продають квітів. Натомість вони вирощують на грядках примули – городні сестри лісового первоцвіту. Кожен хоче мати біля хати веселі кущики перших весняних квітів. Примули милують око рожевими, бузковими та малиновими барвами.  Від їх краси душа співає.
      Та чи відомо усім, що примули ще й лікарські квіти? Відвари з їх листочків та квітів можна приймати при застуді, алергічному риніті та бронхіті. Цілющі властивості первоцвітів були відомими ще у давнину.
     Не забувайте, що перші квіти служать бджолам. Крихітні трудівниці живляться їх пилком.
   Тому вирощуйте їх. Душі – рай, тілу – здоров’я, природі – допомога. У Чижикові біля кожної садиби вирощують ранні весняні квіти.
Як з Підберізців
ти у Чижиків поїдеш,
уважно на узбіччя подивись.
І до квіток,
що жовтим цвітом світять,
з повагою, мій друже, нахились.
Це – Первоцвіт!
Він першим зацвітає, -
весни земної квіточка мала.
“ Ключі Петрові ”- його величають.
Він в рай квітковий браму відчиня.
Їх не зривай
і не топчи, мій друже.
Весні й природі кривди не роби.
Плюндрує землю раб
у лісі й лузі…
А ми з Землею – родичі і друзі.
Бо ми – люди Землі,
а не раби.
Робота учня 4 класу
Чижиківської ЗОШ I-IIIступенів
Підберізцівської ОТГ Пустомитівського р-ну
Тютька Івана
Керівник: вчитель біології, старший учитель Тютько Н.І.

**************************************************************

Знай наших!

Прус Руслана і Дацко Володимир, учні Чижиківської ЗОШ І-ІІІ ст., взяли участь у Всеукраїнському конкурсі наукових есе "Публічне управління в історії української держави" і нагороджені сертифікатами Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.
Щиро дякуємо вчителю історії Жеребецькій Романі Володимирівні за вагомий внесок у розвиток учнівської науки з історії.






*********************************************************************

Птахи – окраса Землі
Дух дослідництва не пропав у Чижиківській школі! Під час карантину проводиться ряд цікавих дистанційних конкурсів і акцій, учасниками яких стали наші учні. І перші ластівки успіхів уже завітали до талановитих дослідників.
Згідно документу «ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО – НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»
Н А К А З
16.04.2020 року Львів № 27 -з
Про підсумки обласного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів»
в номінації “Агітаційна листівка” III місце вибороли:
• учениця 10класу Прус Руслана,
• учень 4 класу Тютько Іван.
А також Iмісце одержала вчитель хімії та біології Тютько Н.І. за розробку онлайн – тестів “Різноманітність птахів”.
Залюбки демонструємо вам перлини учнівської творчості. Закликаємо школярів використовувати час вимушеного перебування удома для дослідження рідного краю. Будьте певні:все цікаве та неймовірне – поряд!Агітаційна листівка
Соловейко з ЛьвівщиниПтахи – кульбабки
Я зими не боюся, -
з нею ми подружились.
Хуртовини й сніги
не лякають мене.
В небеса задивлюся:
Хмарки в вальсі крутились…
І гукали мені:
- Скоро холод мине!
- Подивися, дитино,
в саду пташки – мов квіти:
золотисті кульбабки
загубились в гіллі.
Ці маленькі пташини –
краю нашого діти.
Це – сміливі синички:
І великі, й малі!
Вчать дітей ці пташата
край свій рідний кохати.
Не шукать в чужім світі
манн солодких з небес.
Україну як сад
і творить, й будувати!
Щоби Дух України
Як Великдень воскрес!
Робота учениці 10 класу
Чижиківської ЗОШ I-III ступенів
Підберізцівської ОТГ Пустомитівського р-ну
Прус Руслани
Керівник:вчитель біології,
старший учитель Тютько Н.І.
Світлина від Oksana Datsko.
Соловейко з Львівщини
Найспівочішою пташкою нашого краю є соловейко. Щовесни з кінця квітня лунають їх прекрасні пісні. Солов’їні пари зберігають вірність багато років. Улюблені місця гніздування соловейка – густі чагарникові зарості поблизу річок, боліт, озер, а також на дні ярів.
Людина цінує соловейка не тільки за гарний спів. Це – дуже корисний птах. Він знищує багато комах – шкідників садів. Та є у соловейка і вороги. Це – бродячі коти і … люди, які викидають побутові відходи у яри.
Тож, якщо хочемо милуватися піснями солов’їв, не засмічуймо природу і доглядаймо за домашніми тваринами.
Порівняння співака з соловейком віддавна є найвищою похвалою його таланту. Таким митцем по праву є композитор, регент хору Святої Варвари у Відні, професор Андрій Гнатишин. Сьогодні душа великого маестро з небес оспівує кохану Україну. А у далекому 1929 році його – молодого, активного, талановитого музиканта з села Чижиків підтримав Андрей Шептицький, допомігши навчатись у Відні в консерваторії. Завершивши навчання, через складні політичні умови, композитор не зміг повернутися на Батьківщину і залишився в Австрії. Він написав музичні твори до поезії Кобзаря, пропагуючи їх у Європі.
Світ знає Андрія Гнатишина і як релігійного маестро. Адже у наших церквах правиться Літургія Івана Золотоустого, музику до якої створив наш односельчанин. Творами Чижиківський соловейко прославив Україну в Канаді, США, Європі.
Соловей з Львівщини кожну хвилину свого творчого життя віддав рідному краю!
Робота учня 4 класу
Чижиківської ЗОШ I-IIIступенів
Підберізцівської ОТГ Пустомитівського р-ну
Тютька Івана

Керівник: вчитель біології, старший учитель Тютько Н.І.
Світлина від Oksana Datsko.


5 листопада 2019 року в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася XІІ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція « Еколого-валеологічна культура – вибір XXІ століття».
  Учень 10 класу  Чижиківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дацко В. разом із вчителем біології та хімії Тютько Н.І. представляли Підберізцівську ОТГ та нашу школу на цьому науковому форумі.  Учасники мали змогу взяти участь у тренінгу « Серцево-легенева реанімація»підготованому за допомоги  бельгійських меценатів Патріка Беллінка та Ханни Хюсман з Університету прикладних наук VIVES.


  Наша команда працювала у секції валеологія , знайомлячись з доповідями школярів з різних міст та сіл України.  Володимир представляв свою дослідницьку роботу « Йогурт: міфи та реалії».

*************************************************************

«Чарівний птах з-за тридев’ять земель
Із вирію летів на Україну…
…Він з річки Білки чисту воду пив,
Молитву Богу возносив до неба.
Він Чижиків більш за життя любив…
Й навік залишив пам’ять тут про себе.»
    Любов до птаха чижика, що дав ім'я нашому селу – Чижиків, привела школярів до Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». Учні Чижиківської ЗОШ I-III ступенів готували годівнички, агітаційні листівки, презентації про захист пернатих друзів. Разом з учителем біології провели тематичний урок – театралізований виступ. Наполеглива праця увінчалася успіхами на обласному етапі даної акції:

    • Учениця 7 класу Маршевська Софія виборола III місце у номінації «Агітаційна робота» за листівку «Чижик»;


•  Учень 3 класу Тютько Іван -  III місце у номінації «Агітаційна робота» за листівку «Сови»;


    • Вчитель біології Тютько Н.І. – I місце у номінації «Найкращий організатор біологічних свят» за роботу-сценарій «Саміт птахів».

    Ми розповіли у своїх роботах про проблеми птахів нашого краю та про заходи їх захисту та збереження біорізноманіття; про нащадків співочого чижика: композитора А. Гнатишина та Народний колектив «Криниченька».
    Надіємось, що любов дітей до птахів прикрасить наш світ!

*******************************************************************************
17 травня у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулося нагородження переможців  міського та обласного етапу Всеукраїнського конкурсу художньої та декоративно – прикладної творчості на протипожежну  та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти обережний».




Конкурс проходив у кілька етапів, під час яких фахове журі визначало найбільш змістовні та креативні роботи. Для участі у обласному етапі відібрали понад 150 творчих робіт, серед яких визначили переможців у 3-х вікових групах.

За результатами оцінювання журі- Гупало Анастасія учениця 6 класу Чижиківської ЗОШ І-ІІІ ст., нагороджена  грамотою за ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та декоративно – прикладної творчості на пожежну та техногенну тематику «Кращий пожежник  - це ти обережний»

 Переможці конкурсу завітали на екскурсію до музею пожежної справи Львівщини, де їм провели цікаву екскурсію та розповіли таємничі та захоплюючі випадки з пожежної справи. Школярі дізналися про історію становлення відважної професії вогнеборця та оглянули пожежно-рятувальне оснащення.



Немає коментарів:

Дописати коментар